Football

SK Dnipro-1 – AEK Larnaca

Do kolekcji europejskich pucharów brakowało już tylko Ligi Europy. Prawo gry w kwalifikacjach do tych rozgrywek otrzymało Dnipro-1, które swoją przygodę rozpoczynało od fazy play-off, a więc ostatniej przeszkody przed fazą grupową. Początkowo za arenę zmagań w roli gospodarzy włodarze klubu wybrali sobie słowacki stadion MOL Aréna w Dunajskiej Stredzie. Jednak ze względu na kwestie logistyczne, ostatecznie wybór padł na Koszyce i Košická futbalová arena. To tutaj w połowie sierpnia na swój mecz przyleciał zespół AÉK Larnaka, którego na stadionie wspierał liczny fanklub. Samo spotkanie przyciągnęło prawie 3,5 tysiąca widzów, czyli większą połowę aktualnej pojemności koszyckiego obiektu. Obiektu, który na razie posiada dwie przeciwległe trybuny wzdłuż boiska, a w planach jest budowa trybun za bramkami, co połączy całość w zamkniętą bryłę o pojemności 12 625 osób. Po 90 minutach, wynik przedstawiał się na korzyść przyjezdnych, którzy wygrali 2:1.

SK Dnipro-1 – AEK Larnaca 1:2 (0:2)