• Football

Radomiak Radom – Górnik Łęczna

Na kolejny mecz w 2021 roku wybrałem się do Radomia, gdzie miejscowy Radomiak podejmował Górnika Łęczna. Mimo, że spotkanie rozgrywane bez udziału publiczności, wokół stadionu pełno policji, czuć było atmosferę i rangę tego pojedynku. Radomiak podobnie jak Górnik z dużymi aspiracjami na grę w barażach, dlatego starcie obu ekip zapowiadane jako pojedynek na szczycie tabeli. Gospodarze rozpoczęli zawody z większym animuszem, częściej utrzymując się przy piłce. Pierwszą bramkę w 29′ minucie zdobył Karol Angielski. Goście próbowali wyrównać, ale ich próby kończyły się niecelnymi strzałami. Dwie minuty po wznowieniu gry, piękną drużynową akcję wykończył Mateusz Radecki i było 2:0. Niecałe 10 minut później rezultat podwyższył Damian Gąska i tym samym postawił kropkę nad „i” w tym spotkaniu. Zasłużona wygrana gospodarzy, którzy awansowali w ligowej tabeli.

Radomiak Radom – Górnik Łęczna 3:0

• Football

Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok

Po pięciomiesięcznej przerwie nastąpił powrót na piłkarski szlak. Przypadło to podczas kolejnej wizyty na Dolnym Śląsku, ale pierwszej na stadionie innej ekstraklasowej drużyny spoza Wrocławia czyli Zagłębia. Do Lubina przyjechała osłabiona kadrowo Jagiellonia Białystok, która wytrzymywała napór gospodarzy do 62′ minuty spotkania. Ostatecznie żółto-czerwoni przegrali aż trzema bramkami, a znaczna w tym zasługa Filipa Starzyńskiego, autora dwóch goli i asysty przy bramce Szysza.

KGHM Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok 3:0 (0:0)