Football

Radomiak Radom – Górnik Łęczna

Na kolejny mecz w 2021 roku wybrałem się do Radomia, gdzie miejscowy Radomiak podejmował Górnika Łęczna. Mimo, że spotkanie rozgrywane bez udziału publiczności, wokół stadionu pełno policji, czuć było atmosferę i rangę tego pojedynku. Radomiak podobnie jak Górnik z dużymi aspiracjami na grę w barażach, dlatego starcie obu ekip zapowiadane jako pojedynek na szczycie tabeli. Gospodarze rozpoczęli zawody z większym animuszem, częściej utrzymując się przy piłce. Pierwszą bramkę w 29′ minucie zdobył Karol Angielski. Goście próbowali wyrównać, ale ich próby kończyły się niecelnymi strzałami. Dwie minuty po wznowieniu gry, piękną drużynową akcję wykończył Mateusz Radecki i było 2:0. Niecałe 10 minut później rezultat podwyższył Damian Gąska i tym samym postawił kropkę nad „i” w tym spotkaniu. Zasłużona wygrana gospodarzy, którzy awansowali w ligowej tabeli.

Radomiak Radom – Górnik Łęczna 3:0